اهدای نشان امین الضرب به شرکت دامداران به عنوان کارآفرین برتر

اهدای نشان امین الضرب به شرکت دامداران به عنوان کارآفرین برتر

اهدای نشان امین الضرب به شرکت دامداران به عنوان کارآفرین برتر

در چهارمین دوره اهدای تندیس و نشان امین الضرب که در تاریخ 23 دی ماه 98 در تالار وحدت برگزار شد از آقایان نورالدین و شمس الدین نوربخش به پاس یک عمر تلاش در صنعت لبنيات به عنوان يكى از برترين و با كيفيت ترين برندهاى اين صنعت، تقدیر و نشان امین الضرب به ایشان تقدیم شد.

در این مراسم آقاى نورالدین نوربخش رییس هیات مدیره هلدينگ دامداران با اشاره به تحریم ها، شرایط سخت تولید و عدم حمایت دولت و دست اندرکاران اذعان داشت، با وجود مشکلات همچنان ادامه می دهیم و تولید میکنیم زیرا پابرجايى اقتصاد تنها با تولید امکان پذير است.

شایان ذکر است اولین دوره نشان امین الضرب در سال 1395 توسط اتاق بازرگانی به کارآفرینان برجسته کشوری اهدا شد و از آن پس به صورت متوالی این نشان به افراد برگزیده اهدا می شود.

کارآفرینان دیگری که در چهارمین دوره اعطای تندیس و نشان امین‌الضرب، موفق به کسب نشان امین‌الضرب شدند، برادران (نورالدین و شمس‌الدین) نوربخش جعفری دهکردی، بنیانگذاران شرکت دامداران بودند. نورالدین نوربخش که برای دریافت این لوح و نشان به روی صحنه رفت برای دقایقی از دشواری‌هایی این صنعتگران و تولیدکنندگان که با آن مواجه شده‌اند، سخن گفت.

او با اشاره به اینکه حدود40 سال است که در حوزه تولید اشتغال دارد، توضیح داد: در این مدت گاهی حمایت شدیم اما اغلب در برابر کار ما کارشکنی صورت گرفته است. با این حال طاقت آورده‌ایم و دوره نابودی تولید را از سر گذرانده‌ایم. اکنون نیز تحریم‌های ناجوانمردانه‌ای بر صنعت کشور تحمیل شده و این شرایط، نیاز به حمایت سیاستگذار را مضاعف می‌کند. اما در چنین شرایطی، نرخ سود بانکی برای تولید افزایش یافته و مالیات بر ارزش افزوده از تولیدکننده اخذ می‌شود؛ چه تولید کنیم و چه ورشکست شده باشیم، کماکان مالیات دریافت می‌شود.

 


سیاست‌های تعزیراتی هم مشکلاتی را ایجاد کرده است و در شرایطی که مواد اولیه را به نرخ بازار آزاد تامین می‌کنیم باید محصول تولید شده را به نرخ دولتی بفروشیم. با تداوم این رویه تولید از بین می‌رود و کارگران کار خود را از دست می‌دهند.

او ادامه داد: ما به خاطر وظیفه‌ای که داریم، ایستادگی می‌کنیم. اما برای مدتی می‌توانیم دوام بیاوریم. اگرچه کشور در شرایط بحران قرار دارد اما باید فکری به حال مردم کرد. انتظار این است که دولتمردان تولید را مورد حمایت قرار دهند. اگر تولید باشد، فساد و فحشا نیز از بین می‌رود.

نوربخش با بیان اینکه نظام عرضه و تقاضا باید بر اقتصاد و بازارها حاکم باشد، بار دیگر از سیاست‌های تعزیراتی انتقاد کرد. او سپس با ابراز تسلیت به ملت ایران برای حوادثی که رخ داده، ابراز امیدواری کرد که روزهای بهتری برای ایران و همه ایرانیان در پیش باشد.
 
 
 
 


آدرس:  تهران بلوار آفریقا، تقاطع ظفر، ساختمان کساء، شماره 93، طبقه 5، واحد11